Site menu
News topics
Yeni Xəbərlər [338]
Azərbaycan [58]
Siyasət [72]
Maraqli və Lazımlı [43]
Şəkillər [137]
Musiqi [58]
Videolar [4]
Məşhurlar [147]
Sevgi [35]
Yumor [8]
Texnalogiya/Internet/Mobil dünya [60]
Avto dünya [20]
Qadın dünyasi [29]
Tibb-Təbabət/Münəccim [38]
Spor-idman [72]
Ordan-burdan [254]
Login form
News calendar
Search
Site friends
Tag Board
Our poll
Forum Yenidən İstifadəyə verilsinmi ?
1. Bəli
2. Xeyr
Tam səslər: 23


Cəmi online: 1
Qonaq: 1
İstifadəçi: 0

Cümə, 2018-03-23, 05.19MainRegistrationLogin
Qeribler.com
Welcome Qonaq | RSS
Main » 2008 » Mart » 28 » Gülen'den Tempo'ya yalanlama.
Gülen'den Tempo'ya yalanlama.
12.56

kisFethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, Tempo Dergisi'nin kapak konusu yaptığı Gülen hakkındaki haberde yer alan iddiaları yalanladı. Gülen'in kendisi ile ilgili yapılan 'Efsane dönüyor mu?' haberine tepi:Noter kanalıyla dergiye bir cevap ve düzeltme metni gönderen Erdemli, 'Efsane dönüyor mu?' başlıklı yazıda ortaya atılan iddiaların tamamen asılsız ve mesnetsiz olduğunu kaydetti. Haberin sorumlu ve objektif gazetecilik ilkeleri göz ardı edilerek, birtakım spekülatif amaçlara yönelik hazırlanmış olduğu kaydedildi.

"Gülen, hakkında dava açılmasından sonra ABD'ye gitti" iddiasının tamamen gerçeklere aykırı olduğuna dikkat çeken Erdemli, "Sayın Gülen, hakkında dava açılmadan yaklaşık 1,5 yıl önce sağlık sorunları sebebiyle ABD'ye gitmiştir." ifadesini kullandı.

Tempo'nun yazısında ülkenin gündemini sarsan birçok olayda parmağı olduğu iddiasıyla Gülen'in birtakım yasadışı olaylarla irtibatlandırılmaya çalışıldığını anlatan Erdemli, Ergenekon ve YouTube'daki ses kayıtlarından müvekkilinin sorumlu tutulmasının 'yargısız infaz' niteliği taşıdığını kaydetti. Erdemli, şunları dile getirdi: "Söz konusu iddialar bütünüyle gerçek dışı olduğu gibi, yargısız infaz niteliğindeki bu yayınlar açıkça evrensel hukuk kurallarına aykırıdır. Daha önce de bu tür iddialar yayınlandığında Sayın Fethullah Gülen, o tarihte bazı komutanlar hakkında yayınlanan birtakım iddiaları katiyen tasvip etmediğini, çok çirkin, kaba ve edepsizce davranışlar olarak kabul ettiğini, yapılan saldırıları çok alçaltıcı, onur kırıcı bulduğunu bizzat açıklamıştır. Buna rağmen bu tür iddiaların sürdürülmesini iyi niyetle bağdaştırmak mümkün değildir."

Avukatın açıklamasında, yazıda ortaya atılan "Fethullahçı Gladyo" gibi yaftaların, çetelere karşı yürütelen soruşturmalarda hedef saptırmaya ve yargıyı etkilemeye yönelik hayalî iddialar olduğu vurgulandı. Yine yazıda, 'gelirse ortalık karışır mı?', 'Fethullah Gülen tepkileri ölçüyor', 'Humeyni gibi karşılanması' şeklindeki yorumların da tamamen polemik amaçlı olduğu hatırlatılarak, sağduyuya muhtaç olduğumuz bu günlerde kamuoyunun bu tür maksatlı yayınlara itibar etmeyeceğine olan inanç dile getirildi.

 

Gülen'den Tempo'ya yalanlama
kisFethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli, Tempo Dergisi'nin kapak konusu yaptığı Gülen hakkındaki haberde yer alan iddiaları yalanladı. Gülen'in kendisi ile ilgili yapılan 'Efsane dönüyor mu?' haberine tepi:

Category: Ordan-burdan | Views: 394 | Added by: psiko_turanci | Rating: 0.0/0
Total comments: 2
2008-03-28 Spam
2. Vugar Khalilov (MANAGER) ]

bunu turkiyeye buraxmaq olmaz.

2008-03-28 Spam
1. Vugar Khalilov (MANAGER) ]

............. fetullah gulene.

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

Copyright MyCorp © 2018