Site menu
News topics
Yeni Xəbərlər [338]
Azərbaycan [58]
Siyasət [72]
Maraqli və Lazımlı [43]
Şəkillər [137]
Musiqi [58]
Videolar [4]
Məşhurlar [147]
Sevgi [35]
Yumor [8]
Texnalogiya/Internet/Mobil dünya [60]
Avto dünya [20]
Qadın dünyasi [29]
Tibb-Təbabət/Münəccim [38]
Spor-idman [72]
Ordan-burdan [254]
Login form
News calendar
Search
Site friends
Tag Board
Our poll
Forum Yenidən İstifadəyə verilsinmi ?
1. Bəli
2. Xeyr
Tam səslər: 23


Cəmi online: 1
Qonaq: 1
İstifadəçi: 0

Çərşənbə axşamı, 2018-03-20, 14.10MainRegistrationLogin
Qeribler.com
Welcome Qonaq | RSS
Main » 2008 » Mart » 10 » Salam, eziz anam Azerbaycan....!
Salam, eziz anam Azerbaycan....!
21.03

Salam, eziz anam Azerbaycan!

16 ildir ki, senin isti köksüne hesret qalmışam. Neçe ildir ki, senin menden, menim senden xeberim yoxdur. Oralarda her kes meni geri qaytarmaqdan, meni ne qeder sevdiklerinden danışırlar, amma heç kim menim senden ayrı qaldığım andan neler çekdiyimi, menim sineme ne qeder dağ çekildiyini bile bilmez. Hetta, qondarma ermenistan respublikasını destekleyen-vehşiliyin, özbaşnalığın, mundarlığın, celladların terefdarı olan dövletler de. Bir zamanlar at oynadan Koroğlular, Cavanşirlerin yurdu bu gün ermeniler terefinden narkotik tranzit zonaya çevrilib. Burada, hemçinin, qanunsuz herbi birleşmeler de var. Bu ne derece de sülh sever bir turk milletine layiqdir bilmirem?!

Ana, burada bilirsen ne qeder senin esir oğlun ve qızın var? Amma bir sualım var: göresen neye göre bizde bir nefer de olsun ermeni esiri olmaya-olmaya ne qeder ve ne zamana qeder burada bu qeder esir igid oğlun ve qızın qalacaq? Onların burada hansı işkencelere meruz qaldığını sözle ifade etmek qeyri- mümkündür. Menim senden bir xahişim var. Azerbaycanın milli qehremanı Çingiz Mustafayevin inilti ile, göz yaşı ile lente aldığı-elsiz ayaqsız, diri-diri yandırılmış körpeleri, başı bedeninden ayrılmış, qulağı kesilmiş, derisi soyulmuş yaşlıları bütün dünyaya göster. Qoy hamı ermeni vehşiliyinin şahidi olsun. Yol polislerine "Tofaş", daha sonra "BMW" alana qeder, xarici ölkelerden müğenniler, aktyorlar getirene qeder bu vesaiti ordumuzu güclendirmek meqsedile serf etmek olunmazdımı? Ya da genclerimizi-Azerbaycanın geleceyini AİDS, narkomaniya ve s. bu kimi xestelikerden xilas etmek, ya da onların mükemmel tehsil alması üçün lazımi dersliklerin neşrine xerclene bilmezdimi? O qeder bele xoşa gelmez hadiseler varki…Ana, bu arada Xocavend, Xocalı, Şuşa, Laçın, Kelbecer, Ağdere, Ağdam, Cebrayıl, Füzuli, Qubadlı, Zengilan, Xankendinden sene salamlar var. Hamımız sene tezlikle qovuşmağı sebirsizlikle gözleyirik. Eziz anam, burada bu mundar millet hamısı senin igid oğluna - Ramil Seferova paxıllıq edir. Burada ele igid, qeyretli, Veten, ana, torpaq, millet, bayraq derdi çeken kişi yoxdur axı…Eslinde kenardan Azerbaycan xalqına baxanda fexr edirem. Türk xalqlarının eposu olan "Kitabi-Dede Qorqud" dakı kimi türk igidine ermeniler kimi arxadan vurmaq yaraşmaz. Kişi o zaman esl kişidir ki, öz düşmeni ile üz-üze vuruşsun. Daha ermeniler kimi yox. Hamıya aydındır ki, ermenilerin gücü ancaq körpelere, qocalara, qadınlara çatır. Baxmayaraq ki, bir Azerbaycan qadını hem qeyret, hem namus, hem de güc baxımdan 10 ermeni kişisinden daha qüvvetlidir. Ne ise, menim mektubumlarımı gözle. Amma inşallah, son bir-iki mektub göndererem ve bununla da sene qovuşmağın bir addımında olaram. Ümidlerim artıb, eminem ki, tezlikle genclere destek veren prezidentimiz meni sene qaytaracaq. Qoy heç kim unutmasın ki, Qarabağsız Azerbaycan başsız bedene benzeyir. Anadolulu Ozan Arifin dediyi "Ya Qarabağ, ya ölüm, başqa yolu yox artıq!" şüarı ile yaşamalı, bu yolda ya Şehid ve ya Qazi olmalıyıq!

İmza: senin ve güneyli-quzeyli xalqının, bütün Türk dünyasının üreyinde qara izler buraxan oğlun QARABAĞ.

Nermin Hacıyeva
Bakı Dövlet Universiteti
I kurs telebesi
 
Category: Azərbaycan | Views: 821 | Added by: Sago | Rating: 0.0/0
Total comments: 5
2008-03-16 Spam
5. Xudaverdi (psiko_turanci) ]

İnşallah Qarabağ qayıdar bir gün.

2008-03-13 Spam
4. Senan_Mammadow (Sago) ]

" Yol polislerine "Tofaş", daha sonra "BMW" alana qeder, xarici ölkelerden müğenniler, aktyorlar getirene qeder bu vesaiti ordumuzu güclendirmek meqsedile serf etmek olunmazdımı? " sad

2008-03-12 Spam
3. CAVAD EHMEDLI (Cavad) ]

insallah

2008-03-12 Spam
2. catalina (catalina) ]

he ele mende onu fikirleşdim o qiz kimdi ama onemliolan kimliyi deyil oda bizdendi

2008-03-11 Spam
1. xancan (admin) ]

Nermin Hacıyeva
doğrudanda çox tesirlidi senin kimi azeri qızları bizim xalqa lazımdı sad

Only registered users can add comments.
[ Registration | Login ]

Copyright MyCorp © 2018